Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Újabb sajtótájékoztató, most a stadionban
Tegnap délután Cser Palkovics András a FIDESZ frakció tagja tartott sajtótájékoztatót a Sóstói-stadionban a közgyűlésben történtekről.
 

A FIDESZ által kiadott sajtóközleményben foglaltakról szólva elmondta, hogy az elmúlt 6 év időszakát alaposan ki kell vizsgálni, s a felelősöket felelősségre vonni. A MLL vizsgálatáról szóló jelentést az ellenzéki frakcióvezetők nem kapták meg, holott a ligától származó fax szerint ők is címzettjei voltek az anyagnak.
A FIDESZ az alábbi kérdésekre várja a választ a város vezetőitől:
Miért nem kapták meg a Liga jelentését? Hogyan dolgozott a Felügyelő Bizottság? Jó gazda módjára járt-e el az önkormányzat a Kft-t illető ügyekben? Ha történt felügyelő bizottsági vizsgálat, akkor azt kinek mutatták meg és milyen intézkedéseket hoztak?
Cser Palkovics András kijelentette, hogy amíg a közgyűlési vizsgálatot a többségével visszaélve az MSZP-SZDSZ koalíció megtagadja, addig maguk folytatják a vizsgálódást áttekintve a felügyelő bizottsági jelentéseket, könyvvizsgálói jelentéseket, a rendelkezésre álló szerződéseket. Ahol szabálytalanságot találnak, azt a közvélemény egyidejű tájékoztatása mellett azonnal továbbítják a rendőrség és az ügyészség részére.
Fontosnak tartja a frakció, hogy az önkormányzat járjon el annak érdekében, hogy a Kft kistulajdonosai, valamint a szponzorok minél hamarabb fizessék meg lejárt tartozásaikat. A Kft üzletrészét csak olyan befektetőnek szabad értékesíteni, aki megfelelő garanciákat ad a vállalásai mellé, tehermentesítve ezzel az önkormányzatot.
Cser Palkovics András végül javasolta, hogy egy új, valódi szakértőkből álló Felügyelő Bizottság kerüljön létrehozásra, s a bizottságba a szurkolók képviseletében a Baráti Kör Egyesület delegálhasson egy főt.
2004.09.15. 06:27
 
Vissza    Nyomtatás