Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Ma negyven éve lett Videoton SC, a fehérvári klub
Minden hétre jut egy évforduló! A mai napi ünnep ráadásul nem is akármilyen: negyven éve, 1968. január 22-én vette fel a klub a Videoton nevet. Az 1967. szeptembere, és 1968. februárja közötti fél év, meghatározó egyesületünk történetében. 1967. szeptember 20-án, a Rot-Weiss Erfurt elleni meccsel adta át Pap István vezérigazgató a Sóstói Stadiont, az ősz végén a csapat a Ganz-Mávagot legyűrve feljutott az NB I-be, és 1968. március 3-án játszotta első élvonalbeli bajnokiját. Közé esett a nevezetes dátum: az egyesület közgyűlése a Videoton SC név felvételéről döntött.
 
A krónikák feljegyzik, hogy az első időkben a szurkolók nem voltak túl lelkesek a váltástól, és bizony időbe telt, mire megbarátkoztak a csapatnévvel, illetve annak becézett formájával, a Vidivel. Pedig, akár azt is mondhatnánk, a Vidi a főtámogató megjelenésével, a „mezreklámmal” messze megelőzte korát.
A „barátkozás” az új névvel olyan jól sikerült, hogy még ma is, évekkel azután, hogy a kaotikus állapotok miatt az elektronikai vállalat megvonta a névhasználati jogot a sportvállalkozástól, szinte mindenki „Vidiként” emlegeti a csapatot. A hősi múlt, a Videoton futballistái által elért sikerek előtt tisztelegve, vitathatatlanul szellemes, hogy a „vidi” a latin „Veni, vidi, vici” (Jöttem, láttam, győztem) középső tagjaként bent maradt a klub címerében is. Televíziós kvízekben, sokmillió forintos kérdés lehetne, mi köze Julius Caesarnak, a Kr. e. 47-ben II. Pharnakész pontusi király felett a zelai csatában aratott győzelemnek a Vidihez, a fehérvári futballhoz…
comments.png
2008.01.22. 11:39
 
Vissza    Nyomtatás