Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
A "Vidi" együtt szurkol az Alba Volán hokisainak!
A péntek a „csúcstalálkozó” napja lesz a fehérvári sportban. Garancsi István, az FC Fehérvár többségi tulajdonosa baráti ebédre invitálta a csapatsportágakban kiemelkedő színvonalú szakosztállyal rendelkező székesfehérvári sportklubok vezetőit, tulajdonosait. A találkozó rangját emeli, hogy elsők között fogadta el a meghívást Warvasovszky Tihamér úr, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, valamint Schultz György kabinetigazgató.
 
A Szárcsa étteremben rendezendő találkozón az Alba Volán hokisait Tóth István, az Alba Volán vezérigazgatója, Sárvári László a klub elnöke, valamint Ocskay Gábor szakosztály-igazgató képviseli, a Cornexi-Alcoától Balássi Imre klubigazgató, valamint dr. Forgó Béla, a névadó Alcoa vezérigazgatója ül az asztalhoz. Az Albacomp is erős csapatot állít ki, Minárovits János tulajdonos-vezérigazgató, szakosztályelnök és Nagy Gábor klubelnök fogadta el az FC Fehérvár meghívását. A „hazai csapatot” a klub tulajdonosa, Garancsi úr mellett Bérczy Balázs és dr. Mezey György képviseli.
Idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató érdeklődésünkre elmondta: „Mindig is igyekeztünk jó kapcsolatot ápolni a város minőségi klubjaival, mert közös érdekünk, hogy valamennyi sportág jól szolgálja ki a közönségét. A hoki mellett a futballt is imádom, ha időm engedi, gyakran kilátogatok majd a Fehérvár mérkőzéseire. Annak pedig külön örülök, hogy a futballcsapat közösen szurkol az osztrák bajnoki mérkőzésünkön, jól jön minden „segítség”, ugyanis a célunk nem változott, be akarunk kerülni a rájátszásba, az első nyolcba. A fehérvári csapatjátékok vezetői az elmúlt esztendőkben örvendetes módon rendszeresen egyeztettek és igyekeztek elkerülni egymás időpontjait a hétvégi fordulókban, de ezen túl is nyitottak vagyunk az együttműködésre. Mi is teszünk lépéseket, legutóbb például 50 meccsbelépőt adtunk a Vidi szurkolóinak, a Baráti Kör tagjainak.”
Garancsi úr szándéka is az, hogy a közös, baráti ebéd egy hosszabb folyamat első állomása legyen, hiszen valamennyi klub javára válik, ha az egyes sportágak szinergiái erősítik egymást. Nyilvánvaló, hogy az egymást segítő együttgondolkodásnak a város, illetve Fehérvár sportszerető közvéleménye is nyertese lehet.
Ez az együttműködés már a pénteki napon konkrétumokat is jelent: Garancsi úr kezdeményezésére az FC Fehérvár labdarúgó-csapatának vezetői, játékosai, együtt szurkolnak majd az Alba Volánnak az esti jégkorongmérkőzésen. A csapat ezúttal szurkolóként szeretné kifejezésre juttatni, hogy mennyire fontosnak tartja a fehérvári sportsikereket, milyen sokra tartja a hokisok magas szintű sporttevékenységét.
A jövőben azután, a Vidi, természetesen saját mérkőzésein is szívesen látja a kéziseket, hokisokat, kosárlabdázókat.
2008.01.17. 12:00
 
Vissza    Nyomtatás