Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Horváth Gábor "hazatért"
Kovács Ferenc, és a Disztl fivérek után újabb fehérvári legendával erősödött az „új” klub stábja: dr. Mezey György sportigazgató munkáját a jövőben Horváth Gábor segíti technikai munkatársként.
 
Lassan egy évtizede már, hogy minden idők legjobb fehérvári balhátvédje megvált a Videotontól – 1998 augusztusában lett az agárdi Gázszer FC szakmai igazgatója, majd a következő idényben marketing-vezetője. Ha a kétezres években nem is volt „hivatalos” funkciója az élvonalbeli futballban, a labdarúgástól soha nem szakadt el, Fejér megyei csapatoknál edzősködött, illetve gyerekekkel is foglalkozott. No, és azt sem hagyhatjuk ki a felsorolásból, hogy értő szeretettel egyengette fia, a „Kispera”, az ifjabbik Horváth Gábor útját örökös kedvenc csapatában, a Vidiben.
- Hogyan került az évtizedes vargabetű után újra, a Sóstói stadionba?
+ Doktor Mezey György keresett meg, és ajánlotta, jöjjek, segítsem a munkáját, vegyek részt én is a fehérvári klub talpra állításában. Régi a kapcsolatunk, jól ismerjük egymást, hiszen én voltam hajdanán a Mezey György edzette Vidi csapatkapitánya, sőt szerepelhettem nála 1985-ben a magyar B-válogatottban is.
- A Horváth család élete bizonyos szempontból a nyilvánosság előtt zajlik, hiszen manapság újra van Horváth Gábor nevű védője a fehérvári csapatnak. De, mit kell tudni a család többi tagjáról?
+ Azt, hogy bizony már büszke nagypapa vagyok, Anita lányom három gyönyörű unokával ajándékozott meg bennünket.
- Az évek múlására az egyik legjobb „gyógyszert” az álmok jelentik. Vannak még álmai a futballal kapcsolatban?
+ Azt gondolom, valamennyiünknek, akik sikereket értünk el a Videotonnal, népszerűek voltunk a városban, az az álmunk, hogy újra erős legyen a fehérvári labdarúgás, és a szurkolók megtöltsék a tribünöket. Nekem ez „dupla” vágyam, hiszen nem csak egykori játékosként, de apaként is azt szeretném, ha Gábor fiam legalább annyit kapna a futballtól, amennyit én kaptam. Utána meg, jöhet a többi, remélem, lekörözi majd az apját!
2008.01.15. 11:24
 
Vissza    Nyomtatás