Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Elismerés és fohász

Okkal marad tátva a szája annak, aki belép a felcsúti Puskás Ferenc Akadémia létesítményeibe. Már a hajdani kúria pálosok által épített pincéjébe telepített orvosi csapat munkája is tiszteletet parancsoló, de az igazi csoda a dr. Mezey György tízéves álmaként megvalósult tesztpálya.

 

A programjukat az eligazítás után dr. Kator Miklóssal és asszisztensével kezdő srácok a pincében (az akadémisták számára egyébként a helység tantermekként is funkcionálnak, itt kapnak kiscsoportos képzést, van, akihez például egymagához jön az olasz tanár) még csiviteltek, de a tesztpálya műfüves csarnokába lépve bizony a rutinosabbaknak is elállt a szava.
Dr. Kator Miklós, a Sportkórház főorvosa által elvégzett orvosi-élettani vizsgálatok felmérték a játékosok anyagcsere állapotát, keringési rendszertani állapotát, testösszetételét, majd a csapata a tesztpályára vonult a motorikus vizsgálatokra.
Itt az első fázis a technikai elemek is tartalmazó, roppant fárasztó, ugyanakkor nagy koncentrációt igénylő gyakorlatsoré volt, majd következett a fizikai teszt.
Időközben megérkezett Garancsi István is, a klub tulajdonosa, aki a a legutóbbi napokban többször is kijelentette, maga is kipróbálja a roppant fizikai igénybevételt igénylő pályát, ősszeméri az erejét a nála jóval, esetenként több mint huszonöt évvel fiatalabb futballistákkal.
Garancsi úr természetesen nem a levegőbe beszélt, hiszen tapasztalt hegymászóként és rutinos teljesítménytúrázóként sok, sokkal fiatalabb sportolót lepipáló kondícióval büszkélkedhet.
Hogy a „versenynek” tétje is legyen, kijelentette, amelyik labdarúgó legyőzi őt, azt vendégül látja Budapesten a kedvenc éttermében egy ebédre.
Bár a végeredmények azt jelentik, hogy az FC Fehérvár tulajdonosának sok ebédre van máris programja, dr. Mezey György sportigazgató elismeréssel mondta: „Megdöbbentően helytállt. Példát lehet venni akaraterőről, hozzáállásból, még akkor is, ha az a terve, hogy legyőzze a csapat fiatal futballistáit, nem sikerült.”
Mert bizony, a játékosok is csak kapkodták a pálya végén a levegőt, és amikor például Simek Peti belekezdett a „Gyuri bácsi ez a pálya…” kezdetű monológba, ember legyen a talpán, aki tudja, mi volt a mondatban több: elismerés, vagy fohász?

2008.01.14. 21:37
 
Vissza    Nyomtatás