Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Valamennyi játékossal egyezségre jutott az FC Fehérvár
Foto_BerczyBalazs.jpgA csapat közös célja, hogy megnyerje a Magyar Kupát

Bérczy Balázs, az FC Fehérvár új ügyvezető igazgatója – a tulajdonos személyes tanácsadójaként – kedden kezdte meg azokat a tárgyalásokat a játékosokkal, amelyek célja, hogy klubunk futballistái a jövőben megnyugtató, kiegyensúlyozott körülmények között játszhassanak.

 

Az új többségi tulajdonos már korábban minden olyan tartozást rendezett, amely az érvényes szerződések alapján jogi kötelezettséget rótt a sportvállalkozásra. Garancsi István tette mindezt egyedül, mivel a két számottevő tulajdonrésszel rendelkező kisebbségi tulajdonos, akiket Viniczai Tibor és Maráczy Endre képviselnek, mind a mai napig egyetlen fillérrel sem járultak hozzá a 2007 novemberére a megszűnés határára sodoródó klub megmentéséhez.

A játékosokkal történő beszélgetések során megoldást kellett találni a korábbi (és jelenlegi kisebbségi) tulajdonosok által a futballisták felé tett ködös, szerződésekkel alá nem támasztott  ígéreteinek kezelésére.

Csütörtökön délután Bérczy Balázs már arról számolhatott be honlapunknak, hogy valamennyi játékos egyezségre jutott a klub képviselőivel.

- Számomra roppant szimpatikus, és a közös, sikeres jövőnkre nézve is bíztató, hogy a játékosaink milyen egységes csapatot alkotnak – nyilatkozta honlapunknak az új ügyvezető igazgató. – Kiálltak egymásért, és valamennyien kijelentették, hogy együtt érzik magukat erősnek, közösen alkotnak olyan csapatot, amely a hazai mezőnyben bármilyen cél elérésére alkalmas lehet. Bár a bajnokságban az őszi szezont a középmezőnyben fejezték be, és így a bajnoki címtől messze kerültek, közös céljuk, hogy megnyerjék a Magyar Kupát, és ezzel megteremtsék a nemzetközi kupaszereplés lehetőségét. Ezt tartották a szem előtt a megbeszélések során, és ezért is mondhatom, hogy mindkét fél, tehát az FC Fehérvár, és a játékosok is arra törekedtek, hogy megtaláljuk a közös, eredményes jövőt megalapozó megoldást. Ez sikerült, és kijelenthetem, ütőképes csapattal várhatjuk a tavaszi folytatást.

Mivel az új többségi tulajdonosa által teremtett helyzetben az FC Fehérvár immáron minden licencfeltételt teljesít, ezért megalapozott reményekkel várja a klub, a csapat és annak  nagyszerű szurkoló tábora, valamint Székesfehérvár városa, hogy az MLSZ Másodfokú Licencadó Testülete elfogadja a klub fellebbezését, és 2008. január 12-én meghozandó döntésével visszaadja a Fehérvár FC 2007-2008. évi licencét.

 comments.png

2008.01.10. 19:26
 
Vissza    Nyomtatás