Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Jubileum 2
1967-ben a VT Vasas a klub történelmében először jutott fel a Nemzeti Bajnokság első osztályába.
 
Az 1967-es bajnokságban új edző került a csapathoz Kárpáti Béla személyében. Hat játékost igazolt a csapat vezetősége. Az akkori játékos keretbe nyolc székesfehérvári születésű játékos volt, akiknek döntő érdeme van abban, hogy a csapat kiharcolta a feljutást az NB I-be. Ebben a bajnokságban búcsúzott a csapat a Berényi úti pályától és költözött át a Sóstói Stadionba, melynek avatása 1967. szeptember 20-án volt.
 
Az utolsó fordulót, már a Sóstói Stadionban játszotta a csapat a Kecskemét ellen 8000 néző előtt, ahol Balogh, Kű és Bodnár góljaival 3-0 arányban győztek. Ezzel a győzelemmel a VT Vasas az NB I/B-ben második helyen végzett és feljutott az első osztályba.
 
És, hogy kik voltak, akik kiharcolták a feljutást?
 
Tímár Mihály, Varga József, Kerecsényi Lajos, Bognár Ferenc, Posch Ferenc, Horváth II. Lajos, Burka Imre, Bekő Sándor, Bobory Béla, Balogh Károly, Karsai László, Ispaics Tibor, Monoki Béla, Szabó László, Kékesi Csaba, Nehéz Mihály, Temesvári Tibor, Sárközi László, Bodnár László, Csukovics László, Kerék József, Kű Lajos.
 
A klub elnöke Bencsik István volt.
 
Gratulálunk!
 
Így látja az akkori eseményeket, ma Bognár Ferenc csapatkapitány: Nem ma volt már. Annyi mindenképpen megmaradt, hogy nagyon akartuk a feljutást, bár a vezetőség még korainak tartotta. Olyan csapatunk volt, aki képes lehet kiharcolni a feljutást. Aztán mellénk állt a vezetőség is és közös erővel feljutottunk az első osztályba.
 
Bobory Béla a csapat játékosa: Csupa szép emlék jut eszembe. Jó kollektíva volt a vezetőktől a játékosokig. Előző évben majdnem kiestünk az NB I/ B-ből is, de ekkor minden összejött.
2007.11.22. 10:06
 
Vissza    Nyomtatás