Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Szabálymódosítás a pontok tekintetében?

A Magyar Labdarúgó Szövetség ma tartja újabb közgyűlését, ahol szóba kerülhet a bajnoki pontrendszer megreformálása is. Egy hat tagú bizottság véleményezi majd, hogy érdemes-e változtatni a jelenlegi megoldáson.

 

Téma lesz a testület ülésén a jövő évi versenykiírás megalkotása is. Ezzel kapcsolatban vélhetően nem születik csütörtökön végső döntés, mert a javaslatot véleményezésre átadják a testület azon tagjainak, akik NB I-es csapat vezetői, vagyis Kovács Péternek, az Újpest, Jámbor Jánosnak, a Vasas, Szima Gábornak, a Debrecen és Nagy Ferencnek, a Zalaegerszeg képviselőjének. Hozzájuk csatlakozik majd Tarsoly Csaba, a Győr és George F. Hemingway, a Honvéd tulajdonosa, és az így kialakuló hattagú bizottság véleményezi majd az előterjesztést. A javaslatban szerepel, hogy a televíziós és vagyonértékű jogokból származó bevételek, valamint a bajnokság kapcsán egyéb hasznot hozó tételek a csapatokat gazdagítják majd. Ugyanakkor a bajnokságot érintő módosítások is szerepelnek az előterjesztésben: a következő bajnokságban a gól nélküli döntetlen után egyik csapat sem kapna pontot; a három gólnál nagyobb különbségű győzelemért a három mellé járna még egy pont, a vesztestől viszont levonnak egyet. Természetesen ez csak akkor valósul meg, ha a szakmai testület is jónak tartja az előterjesztést. (www.nemzetisport.hu)

2007.04.26. 06:21
 
Vissza    Nyomtatás