Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Megalázó vereség a Sóstón

A szurkolói várakozások nagyon megoszlottak a ma esti mérkőzés előtt. Sajnos egyre többen vélték úgy, hogy nem sok esélyünk lesz a bajnoki listavezető ellen, hiába a hazai pálya előnye. A meccs első húsz percében még nem is volt igazán gond a játékkal, de ami utána következett, az méltán érdemelte ki a megalázó jelzőt. Így aztán különösen sajnálhatjuk Farkas Balázst, aki most játszotta 200. mérkőzését.

 

Képek a mérkőzésről

 

FC Fehérvár - DVSC 0-4 (0-2)

Székesfehérvár, 3.000 néző, vezette: Bede

Sárga lap: Leandro és Bernáth

Gólszerző: Leandro, Lattenstein (öngól) és Dzsudzsák (2)

FC Fehérvár: Németh V. - Lattenstein, Baranyai, Kuttor, Horváth G. - Farkas B., (Kocsis), Bozic (Vayer), Julinho, Mohl - Nagy D., Horváth F. (Dajic)

Debrecen: Balogh J. - Bernáth, Komlósi, Mészáros, Leandro - Kiss Z., Tulio, Vukmir, Dzsudzsák (Dombi) - Sidibe (Zsolnai), Stoikov 6

28. perc: Leandro játszott össze Dzsudzsákkal, a visszakapott labdát 20 méterről, a balösszekötő helyéről balról, bal belsővel a hosszú felső sarokba lőtte, 0-1!

36. perc: Stoikov hozta fel szépen a labdát, majd a tizenhatoson belül "felejtett" Sidibéhez játszott, aki kicsit hosszan vette át, így a menteni igyekvőü Lattenstein elé lépett, ám rendkívül suta mozdulattal rúgta el előle a labdát, ami így saját kapujának bal alsó sarkába gurult, 0-2!

56. perc: Dzsudzsák befűzte a fehérvári védelem baloldalát, a tizenhatos vonalán megkapott labdával kilépett két ember közül, majd az ötös jobb sarkán egy csel után Baranyai lábai között pimaszul, belsővel a bal alsó sarokba passzolt, 0-3!

69. perc: Zsolnai a hazai védőkkel ellentétben hosszan sprintelt egy veszettnek tűnő labdáért a balszélen, az oldalvonal előtt még beérte, majd Dzsudzsák elé gurított, aki kettőt tolt a labdán, majd 17 méterről nagy gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába, 0-4!

Nehéz mit írni egy ilyen mérkőzés után. A Debrecen bemutatta, hogy mi a labdarúgás, bemutatta, hogy mi a küzdés és ráadásul mindezt oly könnyedén tette. A mérkőzés első részében rendkívül lelkes hazai szurkolók a találkozó végére teljesen magukba roskadtak, de ennek ellenére hosszú tapssal jutalmazták a hajdúsági játékosok által mutatott játékot. A lefújást követően egy kisebb csoport a klubházban találkozni szeretett volna a játékosokkal és a vezetőkkel, de ...

 

2007.04.06. 22:03
 
Vissza    Nyomtatás