Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Tisztes helytállás elszalasztott eséllyel: DVSC-TEVA - FC Fehévár 2-1 (0-1)

Kisszámú, ám annál lelkesebb vendégtábor, félelmetes hazai aréna - csapatunk a Loki otthonában készült elhódítani a Szuper Kupát. Sérülése miatt ma sem játszott az irányító Dvéri Zsolt, kis szerencsével azonban így is  sikerrel járhattunk volna.

 

Debreceni VSC TEVA - FC Fehérvár 2-1 (0-1)
(összesítésben: 3-1 a Debrecennek)
Debrecen, 8500 néző
Vezette: Fábián (Hegyi, Tóth I.)

DVSC: Csernyánszki - Bernáth, Éger, Virág, Szatmári (Dzsudzsák, 46. perc) - Dombi, Vukmir (Balogh Z., 74. perc), Sándor T.,Halmosi - Bogdanovics, Brnovics (Zsolnai, 65. perc)
Vezetőedző: Supka Attila

FC Fehérvár: Sebők Zs. - Csizmadia, Kuttor, Koller, Horváth G. - Bozic, Schwarcz, Farkas B. (Horváth F., 82. perc) - Dajics (Alumona, 59. perc), Sitku, Györök (Lattenstein, 59. perc)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Horváth G. (6. perc), Dzsudzsák (51. perc), Koller (öngól) (88.perc)
Sárga lapok: Bozic (10. perc), Szatmári (13. perc), Halmosi (20. perc), Bernáth (37. perc), Dombi (42. perc), Éger (70. perc), Horváth G. (73. perc), Koller (77. perc), Horváth F. (90. perc)
Piros lap: Bernáth (75. perc)


Pedig számunkra jól indult a mérkőzés, a 6. percben Györök jobb oldali beadásából Horváth Gabi gyönyörű gólt fejelt a kapu jobb oldalába. Nagy erőkkel támadott a Loki, de remekül zárt a védelmünk, és a debreceniek kevés helyzetet tudtak kialakítani - amikor mégis, vagy elrontották a csatárok, vagy a kapufa segített. Mi a klasszikus felállással a biztonságos védekezésre helyeztük a hangsúlyt, és kontrákra játszottunk, és ha egy kicsit jobban odafigyelünk a félidő végén, Dajic révén akár meg is duplázhattuk volna az előnyt.

A második játékrész úgy folytatódott, mígnem az ötvenegyedik percben Dzsudzsák egy szabadrúgásból huszonhét méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba. Ettől nagyot változott a játék képe, a Loki játékosainak szemlátomást megjött az önbizalma, és ha nem Sebők Zsolti áll a kapuban, több góllal is vezethettek volna, az új fehérvári kedvenc azonban ismét remekül védett.

A félidő közepén nagy esélyt kaptunk, Bernáth egy teljesen felesleges szabálytalansággal megkapta második sárgáját, és mehetett zuhanyozni. Ezt követően némi mezőnyfölényt ugyan sikerült kialakítani, de tovább nem jutott a csapatunk, hiába cserélte be Csertői mester Horváth Ferit is. A meccs végén egy kontrából még kaptunk egy szerencsétlen gólt, ami sokat már nem számított.
A játék képe alapján a Loki megérdmelten nyert, helyzet nélkül sajnos nem lehet gólt rúgni. Ezzel együtt minden dícséret megilleti a fiúkat, mert lényegesen jobb meccset játszottak, mint hétfőn, csak az ellenfél egy góllal jobbnak bizonyult ezúttal is.

2006.07.20. 22:00
 
Vissza    Nyomtatás