Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
A mézesmadzagnak vége, szurkoló fizess!
ˇHonlapunk információi szerint a mai napig tartott az FC Fehérvár többségi tulajdonosainak szurkolócsalogató ténykedése, ugyanis a következő hazai mérkőzésre már nem lehet kedvezményes -- 100.- Ft, illetve a főtribünre 500.- Ft értékű -- belépőjegyet váltani a hölgyeknek, a nyugdíjasoknak és a diákoknak, ráadásul a megváltott bérletek -- szemben a korábbiakkal -- nem érvényesek a Magyar Kupa találkozókra. Ez különösen annak fényében visszatetsző lépés, hogy végre nagyszámban voltak jelen a szimpatizánsok a mérkőzéseken és valóban több hölgyet lehetett látni a lelátókon. Az "E" szektor 90%-a mindig is diák volt, és az ő hangjukra nagy szüksége volt és van a csapatnak, de ők most már kénytelenek ötszörös áron belépőt váltani, feltéve ha tudnak. Kár, hogy csupán eddig tartott a vezetőség "jólelkűsége"! Csak halkan jegyezzük meg, hogy mi lesz a kedvezményes bérletek tulajdonosaival? Ők is kénytelenek lesznek majd újabb bérletet váltani?
Természetesen cikkünkben ismertetjük a Fehérvár FC Kft álláspontját is.
 


"A szurkolók egy jelentõs része visszaélt a kedvezményes jegyárakkal, amelyet a belsõ ellenõrzés minden kétséget kizáróan igazolt, így Dr. Pribeli Ferenc, az FC Fehérvár gazdasági ügyeiért felelõs tulajdonosa áremelésre kényszerült.
Az FC Fehérvár - ZTE mérkõzés jegybevételeinek 64%-a a kedvezményes jegyekbõl szerzett bevételbõl áll, derült ki a Sóstói Stadion Kft. összesítése után. A klub így lényegesen kevesebb pénzhez jutott, mint amire a nézõszám alapján számítani lehetett volna. Azok a nézõk, akik jogtalanul éltek a kedvezménnyel, a bajnoki táblázatot vezetõ csapatot rövidítette meg. Mint az köztudott, a játékosok a jegybevételek után kapják a prémiumot. Dr. Pribeli Ferenc tulajdonos a nagyszerûen teljesítõ csapat érdekében hozta meg azt a döntést, hogy a 100 Ft-os jegyek ára 500 Ft-ra módosul, az 500 Ft-osok ára 1000 Ft-ra, míg a vendégszektorba egységesen 1300 Ft-ért lehet belépõket vásárolni." (www.fcfehervar.com)

Véleményünk szerint a beléptetésnél kell ellenőrizni, hogy valaki jogosult-e a megváltott belépőjével kedvezményesen megtekinteni a mérkőzést, hiszentöbbek között ezért fizeti a klub a biztonsági személyzetet. A becsületes szurkolók ilyetén büntetése igen elszomorító és értelmetlen cselekedet.
2005.10.04. 19:16
 
Vissza    Nyomtatás