Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Farkas Balázs már várja Simeket
A meccset követően Farkas Balázst kérdeztük a siker okairól, a nyújtott játékról és arról, hogy Simek felépülése vajon mennyire lesz javára a csapatnak.
 


Újabb győzelmet arattunk. Mennyire érezted biztosnak ezt a sikert?

-- Sajnos kifejezetten kiszenvedett győzelmen vagyunk túl, olyan csapattal találtuk magunkat szembe, amely ellen nagyon nehéz játszani. Nem adtak területet nekünk, belülről rossz mérkőzésnek ítéltem, de az a lényeg, hogy a három pont a mienk.

Említetted, hogy kiszenvedtétek a győzelmet, viszont volt olyan sikerünk is a bajnokságban, amikor kifejezetten jól játszottun. Ezek szerint nem lehet minket már legyőzni?

-- A futballban minden megtörténhet, nekünk mindig 100%-osan kell készülnünk, legyen bárki is az ellenfelünk. Ha nem ezt tesszük ki fogunk kapni, akármilyen gyenge csapat is legyen az ellenfelünk. Azt nem tudom megígérni, hogy minden meccset megnyerünk majd, de abban mindenki biztos lehet, hogy teljes erővel odatesszük magunkat mindenhol.

Gondolom tisztában vagy vele, hogy az első helyen állunk...

Mi játszottunk a fordulóban először, de a vetélytársak később lépnek pályára. Most bízom abban, hogy ők döntetlennél nem szerepelnek jobban, hiszen ez nekünk a legjobb eredmény. Mindemellett nekünk most és a későbbiekben is magunkkal kell foglalkoznunk, és a hibáinkat ki kell javítanunk.

Van egy nagyon nagy tartaléka ennek a csapatnak, korábbi játékostársad, Simek Péter. A középpályánk és a védelmünk rendkívül masszív, az előrejátékban mit jelenthet Péter pályára lépése?

-- Ha valaki ismeri az ő játékát és erényeit, akkor az én vagyok. Az ő pályára lépésétől 20-30%-os csapatjáték javulást várok, amennyiben teljesen harcra kész lesz. Egy biztos: magyar pályán nincs olyan baloldali védő, aki futásban a Pétert meg tudná verni. Gyorsasága a mi játékunknak tökéletesen fog feküdni, hiszen ha például a mai mérkőzésen játszhatott volna, akkor legalább négyszer vezette volna a kapusra a labdát. Az előrejátékunkban azért lehet hiányérzete a szurkolóknak, mert most egy nagyon egységes csapatvédekezés van és ebből mindenki kiveszi a részét. A középpályásoknak is elsőrendű feladata a védekezés és ebből kell építkezni, így kevesebb energia marad a támadásvezetésekre, de a gólátlagunk alapján azzal sincsen nagy gond.

2005.09.25. 14:55
 
Vissza    Nyomtatás