Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Magasföldi nehezen hagyta itt Fehérvárt.
Honvágya van Magasföldi Józsefnek, az FC Fehérvár volt játékosának. Az egy hete Liberecben profiskodó támadó elmondta, hogy jól érzi magát Csehországban, jó körülmények közé került, de nagyon hiányzik neki a családja, barátai, s nevelőegyesülete, az FC Fehérvár, ahol 15 évig játszott. A 21 éves játékos megköszönte Dr. Szieben László és a többi székesfehérvári vezetőnek azt, hogy lehetővé tették külföldre igazolását. A Vidi idegenlégiósával Galla Péter készített telefonon interjút.
 

Néhány napja igazolt az FC Fehérvártól a cseh Slovan Liberec gárdájához Magasföldi József. A kitűnő támadó érzéseiről és a kinti körülményekről beszélt.
-Hogy érzed magad egy teljesen új környezetben?
-Vegyes érzéseim vannak. Egyrészt nagyon tetszik itt Csehországban minden, másrészt honvággyal küszködöm. Székesfehérvárhoz köt minden, nem szívesen hagytam ott a várost, a szeretteimet és a csapatomat az FC Fehérvárt, ahol 15 évig játszottam.
- Hogyan élsz kint?
- Most még szállodában lakom, de már keresem magamnak az új lakásom. Természetesen közben látogatom az edzéseket is. Még keveset láttam Liberecből, amit láttam az tetszik és szeretném minél előbb felfedezni magamnak az egész várost.
-Miben mások a kinti körülmények, mint az itthoniak?
-Más a cseh focikultúra, más a mentalitás és a közeg, és profibb a szemlélet. Úgy gondolom, hogy néhány év múlva az FC Fehérvár behozhatja a lemaradást, ha azon az úton halad tovább, amin az új tulajdonosokkal elindult.
-Milyen érzésekkel távoztál Fehérvárról?
-Csak jó szívvel gondolok a csapatra. Oda tartozom, oda köt minden, fájó szívvel jöttem el otthonról. Köszönöm szépen Dr. Szieben Lászlónak és a csapat többi vezetőjének a munkáját és segítségét. Ha ők nincsenek, akkor nem kaptam volna meg azt a lehetőséget, hogy egy jó bajnokságban játsszak. Azt azonban megígérem, hogy még visszatérek az FC Fehérvárba.
2005.08.12. 20:35
 
Vissza    Nyomtatás