Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Taggyűlést tartott az FC Fehérvár Kft

Személyi kérdésekben is határozott tegnap az FC Fehérvár Kft. taggyűlése, ám nagyobb horderejű lehet a másik dolog:
a Videoton Holding Rt. vezetésén múlik a fehérvári csapat további neve.

(www.fmh.hu)
 


Kérdésünkre dr. Szieben László, a többségi tulajdonost képviselő Clavis Consulting Kft. ügyvezetője elmondta, hogy Disztl Lászlót, a Videoton egykori válogatott játékosát, három évre megbízták az FC Fehérvár utánpótlás szakágvezetői posztjának betöltésével. Szintén három évvel meghosszabbították Gál László ügyvezető megbízatását a kft. élén, s ezzel a lépéssel megcáfolták azokat a városban terjedő híreszteléseket, amelyek Gál közeli menesztését vélelmezték. Ugyanakkor többek munkáját, így a technikai igazgató Csucsánszky Zoltánét is megköszönték a tulajdonosok.

A taggyűlésen történtekről, a személyi kérdéseket illetően dr. Szieben László elmondta, hogy a technikai igazgatói poszt megszüntetéséről is döntöttek. A feladatot eddig ellátó Csucsánszky Zoltánnak az utánpótlás korosztályban kínálnak fel edzői posztot. Csucsánszky korábbi munkakörét - megosztva - Gál László és Varga Endre látja el a továbbiakban. A taggyűlés arról is döntött, hogy a klub adminisztrációs munkáját korábban ellátó két munkatársnőtől is elbúcsúznak.

- Összpontosítjuk a munkavégzést, így szerződést kötöttünk Árvai Krisztinával, a liga korábbi gazdasági munkatársával, aki három ember feladatát látja majd el. Nem „nagytakarításról“ van szó, úgy gondolom, a tulajdonos megválaszthatja a stábját, s ezeket a döntéseket társammal, Pribeli Ferenccel összhangban hoztuk meg. A másik dolog: az önkormányzat júliusi pótbefizetési felszólításának eddig csak két kistulajdonos tett eleget. Hétfőn írásban kiértesítettük a többieket, s amennyiben nem teljesítenek, akkor kizárjuk őket a tagságból. Ugyanakkor mint a többségi tulajdonos képviselője jelzem, hogy élni kívánunk az elővásárlási jogunkkal. S ami nagyon lényeges, a tradíciók miatt megkerestük a Videoton Holding Rt. vezetését a csapat névviselést illetően. Reméljük, augusztus 15-éig választ kapunk - mondta dr. Szieben.

2005.08.09. 06:41
 
Vissza    Nyomtatás