Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Ferencváros - FC Fehérvár 0-1 (0-1)
Vasárnap késő délután a GIANTS tagjai voltak az elsők, akik beléptek az üllői úti stadionba, majd később érkeztek a vendégszektorba Kiskunhalasról, Gödöllőről, Zwickauból (Németország), Hajdúszoboszlóról, Veszprémből, de kb. 300 fővel jöttek a fehérvári Vidi szurkolók is. Az első pillanattól kezdve nagyon jó hangulat volt a Vidisek között, s ez már előrevetítette a mérkőzés kimenetelét is. Nem is volt ez másképp, az FC Fehérvár együttese olykor nagyszerűen játsszva, nem hagyott esélyt a vendéglátóknak, s akár nagyobb arányban is nyerhetett volna.
 


Üllői út, 5400 néző. Vezette: Fábián (Ortó, Márkus).

Ferencváros: Szűcs - Tímár, Budovinszky, Balog, Csurka - Takács, Lipcsei, Rósa, Tőzsér - Nógrádi, Laczkó. Vezetőedző: László Csaba.

FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Kuttor, Koller, Horváth - Lattenstein, Farkas, Bozics - Magasföldi, Sitku, Györök. Vezetőedző: Csertői Aurél.

Csere: Nógrádi helyett Jovánczai, Tímár helyett Erős (mindkettő a szünetben), Tőzsér helyett Bajevszki (76.), illetve Györök helyett Nagy (67.), Magasföldi helyett Simon (77.), Sitku helyett Alumona (83.).

A hazaiak kezdtek, s azonnal támadólag is léptek fel, ám az első veszélyes helyzetre a 10. percig kellett várni: Tudor előbb Tőzsér bombáját bokszolta ki, majd közvetlenül utána Laczkó fejesét is fogta. A 15. percben láttuk az első fehérvári veszélyes helyzetet, akkor Magasföldi szabadrúgását Horváth öt méterről fejjel csúsztatta a kapu mellé. Hullámzott a játék, a Fradi valamivel többet birtokolta a labdát, ám a 35. percben a vendégek jutottak vezetéshez egy gyönyörű támadást követően: Farkas passzolta a labdát Lattenstein elé, aki a jobb oldalról a túloldalra tette át, és az érkező Györök nyolc méterről lőtte a kapuba, 0-1. A vendégek találata megfogta a Fradit, ám a következő lehetőség kimaradt, amikor Sitku nyolc méterről, tiszta helyzetben a kifutó Szűcsbe lőtte a labdát. A félidő utolsó helyzetét Budovinszky 19 méteres szabadrúgása jelentette, de Tudor a léc alól szögletre tolta a játékszert.

A második félidő kezdetén a vendégek egymás után négy szögletet is elvégezhettek, de ezek nem vezettek eredményre. Aztán ismét a Fradi került fölénybe, zsinórban alakította ki a helyzeteit. Tudor előbb Rósa három méteres lövését fogta, aztán Budovinszky fejelt hat méterről a kapu mellé, majd ismét Tudor brillírozott, amikor Tőzsér 19 méteres bombáját szögletre ütötte. Nem sokkal később Lipcsei bombája süvített el a léc fölött. A 71. percben támadott először a Fehérvár, de Nagy lövése szögletre vágódott. Megint Tudor következett, amikor Lipcsei két közeli bombáját is menteni tudta. A mérkőzés utolsó tíz percében a Vidi előtt is adódtak lehetőségek, azonban mindannyiszor hibáztak a csatárok.


A mérkőzés előtt délután lépett pályára Liga Bajnoki találkozón a két klub együttese. Azon a Fradi 3-2-re nyert az FC Fehérvár - Erdei - Vadász, Meggyes, Janovics, Dénes (Bányóczky), Gulyás, Csabai, Bartyik, Pálfi (Fekete), Handler (Zare), Hoffmann (Baráth) - ellen. A fehérváriak mindkét gólját Bartyik lőtte, emellett egy kapufa és számtalan vendégziccer volt még látható.


2005.08.01. 06:13
 
Vissza    Nyomtatás