Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Kétgólos siker Bodajkon
Az NB II-es Bodajk FC-Siófok az első, míg az NB I-es FC Fehérvár a második edzőmérkőzését vívta tegnap délután. Rengeteg játékos lépett pályára, hiszen mindkét csapat most alakítja ki a keretét.Bár a bodajkiak a bajnoki találkozóikat majd Siófokon rendezik, az első nyilvános bemutatkozásukat „hazahozták“ a településre. A 250 fős közönség rájuk, s természetesen a fehérváriakra is kíváncsi volt. A felek 3x30 perces játékban állapodtak meg, lévén minden labdarúgónak lehetőséget kívántak adni.
 


A fehérváriaknál volt hiányzó, így például a szombati, az Inter Bratislava elleni mérkőzésen izomhúzódást szenvedett Daniel Tudor. A kiváló képességű kapus a kispadról nézte a találkozót, míg társa, Sebők mellett Milinte Árpád húzott magára szerelést. Bár az FC Fehérvár vezetői nem kívánták kommentálni a tényt, a Videoton egykori portásának a megjelenése azt feltételezi, hogy az elmúlt szezonban parádés teljesítményt nyújtó Tudor iránt komoly az érdeklődés. Vélhetően ezért Milinte visszatérése.

Azt viszont Gál László ügyvezetőtől tudtuk meg, hogy Simon Attila 3, míg Sitku Illés 2+1 éves szerződtetésében, szóban már megállapodtak.

Mielőtt elkezdődött a találkozó, a pálya mellett két válogatott labdarúgó is felbukkant: az Újpestről távozó, 9-szeres válogatott Simek Péter, valamint a 4-szeres válogatott Farkas Balázs. Simek elmondta, hogy a szüleit látogatják meg a barátjával Bakonycsernyén, s útközben megálltak a bodajki pályán, de nem kizárt, hogy megjelennek a csapat sóstói edzésén.

A mérkőzés Arany Tamás dirigálása mellett kezdődött. A Bodajk - Kovács Z. - Tóth Z. (Miklósvári), Nagy A. (Simkó), Forgács (Pleván), Andrejcsik (Hadaró, Baloni) - Kiss B. (Kiss L., Tusori), Homonyik (Telegdi, Varró), Németh A. (Czottner), Kőrösi (Dénes) - Szabó Zs. (Horváth Sz.), Lázár (Hart) összeállításban lépett pályára.

Az FC Fehérvár Sebők (Milinte) - Fehér Zs. (Csizmadia), Kuttor (Trampler), Koller, Horváth (Vincze) - Lattenstein (Tereánszky-Tóth), Simon, Zöld (Bartyik), Györök (Nagy D.) - Sitku (Alumona), Magasföldi (Disztl D.) összetételben játszott. Az első periódusban, a Fehérvár enyhe fölénye ellenére a bodajkiak tartották magukat, egészen a 28. percig. Akkor Magasföldi szögletét Kuttor fejjel Fehér elé csúsztatta, aki 4 méterről bólintott a hálóba, 0-1. A második harmadban ismét Magasföldi ívelt a kapu elé, s Györök 5 méterről nem hibázott, 0-2. A harmadik játékrészre maradt Csizmadia büntetője, amit Kovács hárított. Az FC Fehérvár csapata legközelebb szombaton 11 órakor Győrben, az Integrál DAC ellen lép majd pályára.
2005.07.07. 20:01
 
Vissza    Nyomtatás