Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Fehérvár FC - MTK Budapest 2-3 (1-1)
Székesfehérvár, 800 néző
vezette: Sápi (Szabó R., Bóna)

FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Fehér Zs. (Horváth G. 15. perc), Kuttor, Vincze Z. - Lattenstein (Fodor 46. perc), Schwarcz, Bozic, Györök - Tereánszki-Tóth, Kerek (Voicu 46. perc)

MTK-Budapest: Végh - Balogh B., Juhász R., Lambulic, Pollák - Czvitkovics, Jezdimirovic, Zabos (Horváth L., 80. perc), Füzi Á. - Kanta J. (Hrepka, 63. perc, W. Silva (Illés 46. perc)

Gólszerzők: Kuttor, Voicu, illetve Kuttor (öngól), Czvitkovics, Illés

Sárga lap: Pollák
 


A találkozó előtt Kuttor Attilát köszöntötték a szurkolók és a vezetők, a népszerű védő a Diósgyőr ellen játszotta 450. bajnoki mérkőzését. Kijárt a köszöntés a legendás UEFA kupa döntőt játszott csapatnak, hiszen hétfőn lesz 20 esztendeje, hogy Székesfehérváron a Real Madrid ellen léptek pályára. Mindezek után a kezdőrúgást Csongrádi Márk végezte el.

A 4. percben piros-kék szöglet után a kivágott labdát a félpályáról Bozic ívelte vissza a tizenhatosra, ahol Kuttor levette, majd a rosszul kifutó Végh mellett 14 méterről a kapuba emelt, 1-0
A 15. percben egyenlített az MTK! Egy gyors vendég támadás végén Kanta J. adott középre balról, ahol Kuttor érkezett és 5 méterről, jobbal, becsúszva, Tudort megelőzve a kapu jobb alsó sarkába pofozta a labdát, öngól! 1-1
A 64. percben Füzi Á. futott el a bal oldalon, beadása teljesen tisztán találta a pontosan érkező Illés Bélát, aki 5 méterről a jobb felső sarokba fejelt 1-2.
A 76. percben Hrepka bal oldali beadását Czvitkovics 6 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtte 1-3.
A 89. percben Kuttor ívelése Voicut üresen találta a vendégek tizenhatosán belül, aki a kissé késve eszmélő Lambulic mellett 10 méterről a léc alá bombázott 2-3

Csertői Aurél: "Jó edzőpartnernek bizonyultunk, az MTK sokkal jobban játszott. Rosszul futballoztunk, össze kell szedni magunkat a hátralevő mérkőzésekre, igazság szerint mai teljesítményünk alapján hálát adhatunk, annak, hogy NB I-ben szerepelhetünk!"

2005.05.05. 05:56
 
Vissza    Nyomtatás