Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Május 22-én 20 éves jubileum
Immár húsz éve annak, hogy 1985. május 22-én a Videoton 1-0-ra legyőzte idegenben a Real Madrid csapatát, az UEFA-kupa döntőjének a visszavágóján. A jubileumot megünneplik Fehérváron.Bár a döntő első, fehérvári találkozóján a Real 3-0-ra győzött, a legendás Videoton Májer Lajos góljával örökre emlékezetessé tette a visszavágót. Magyar csapat azóta sem ért el hasonló, Európára szóló diadalt.
 


A jubileumot megünneplik a városban, erről az egykori krónikás, Sipos József, a Fehérvár Tv ügyvezetője tájékoztatott.

- Egy hónapja, Csongrádi Ferenccel beszélgetve derült ki, hogy a jeles jubileum megünneplésére igazából senki sem gondolt. Legalábbis abban az értelemben, hogy még egyszer, a pályán talán utoljára, egy mérkőzéssel emlékezzünk meg erről az évfordulóról. Igaz, hogy a szervezésre álló idő egy kissé rövid, de belevágtunk. Tervek szerint május 21-én, szombaton 19.30-tól a Videoton az akkori magyar válogatottal játszik majd, de arról is tárgyalunk, hogy a volt ellenfelek is képviseltessék magukat egy-két játé-kossal. Színes, a gyerekeknek is kedvező családi programot állítottunk össze, így a stadion kapui már 16 órakor kinyitnak. Egy óriáskivetítőn bemutatjuk a Videoton csodálatos menetelését, s ez is kuriózumnak számít. Ezúton is kérjük, hogy aki teheti és akarja, az támogassa a rendezvényt, hogy méltóképpen tudjunk megemlékezni a legendás csapat, a Vidi teljesítményéről - mondta Sipos József.

(www.fmh.hu)
2005.04.30. 07:18
 
Vissza    Nyomtatás