Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Lemondott Dr Szieben László az MLL elnöke
A meglepő bejelentésről az NB-1.hu internetes oldal számol be.
 

A mai MLSZ-elnökségi ülést követően lemondott az MLL elnöke, dr. Szieben László.
- Egészen pontosan az ott elhangzottak miatt mondtam le - helyesbített az MLL (volt?) elnöke. - Az MLSZ vezetése nyíltan értésére adta az elnökség profikat képviselő tagjainak, hogy csak akkor lesz "munkabéke", ha "Szieben fejét az asztalra teszik." Nos, én magamtól odateszem, mert ilyen vezetéssel nem kívánok együttműködni. Kiderült ugyanis - többek között -, hogy az UEFA 800 ezer svájci frankot utalt el BL-alapból a licencadónak, aki az UEFA nyilvántartása szerint az MLL. Ebből azonban egyetlen forint sem jutott el a profi csapatokhoz, illetve a Ligához. Ez az összeg a szövetség mérlegadatainak a korrekcióját szolgálja. Kiderült az is, hogy az UEFA figyelmeztetést küldött a szövetségbe - ami a Ligába már nem jutott át -, miszerint három csapatnak, a Kaposvárnak, a Vasasnak és a Nyíregyházának nincs működésre jogosító licence leadva az UEFA-hoz, ezért az európai szövetség egyébként 30 ezer frankra megbüntette az MLSZ-t, illetve ennyivel kevesebbet utalt a licenc-adminisztráció elvégzőjének, ami ugyancsak észrevehetetlen volt a Liga számára.
Szieben nem vonul vissza a futballtól, és a jövőben minden hétfőn tájékoztatót tart a csapatok számára, ahol dokumentumokkal igazolva világosítja fel az érintetteket, hogy szerinte hol "vezeti meg" a klubokat az MLSZ.
- Kvázi bűnnek tartom, hogy visszatartott információk alapján választotta újra a vezetőségét az MLSZ közgyűlése - fejezte be mondandóját Szieben.
2005.03.10. 22:25
 
Vissza    Nyomtatás