Tabella
 
1. Vasas 30 64
2. Honvéd
30
59
3. Kecskemét 30 51
4. Kozármisleny 30 48
5. Mezőkövesd 30 46
6. Csákvár 30 46
7. BVSC 30 41
8. VIDEOTON 30 39
9. Szeged 30
36

10.

Tiszakécske* 30 35
11. Karcag 30 35

12.

Ajka

30

33

13. Soroksár 30 33
14. Szentlőrinc 30 33
15. Budafok 30 29
16. Békéscsaba 30 28
  részletes tabella    
 * Tiszakécskétől 4 pontot levontak
 Bejelentkezés
Tízpontos petíciót adnak át a szurkolók
A tegnapi demonstráción egy tízpontos petíciót olvastak fel a Videoton szurkolói, akik aztán több százan aláírásukkal is megerősítették a követeléseket. A petíció szövegét az alábbiakban közöljük.
 


P e t í c i ó

Székesfehérvár MJV Önkormányzat,
illetve a Videoton FC Kft kistulajdonosai
részére


Tisztelt Tulajdonosok!


A Videoton labdarúgó csapatának szurkolói nevében és képviseletében kérjük Önöket, hogy az alább megfogalmazott kéréseinknek szíveskedjenek soron kívül eleget tenni és ezzel a Videoton FC Kft további – törvényes – működését elősegíteni, illetve biztosítani:


1./ Kérjük, hogy felelős tulajdonos módjára az érintettek gondoskodjanak a Videoton FC Kft tulajdonosi szerződésében foglalt befizetési kötelezettségeik teljesítéséről!

2./ Kérjük, hogy a játékosok felé fennálló tartozások kifizetésével állítsák meg a Videoton FC Kft további vagyonvesztését, a játékosok ellenérték nélküli elengedését más klubok részére!

3./ Kérjük, hogy a Videoton FC Kft-vel kapcsolatosan eddig lefolytatott vizsgálatok eredményeit hozzák nyilvánosságra és nevezzék meg a felelősöket!

4./ Kérjük, hogy a Videoton FC Kft Felügyelő Bizottságába valóban független és felelős személyek legyenek delegálva!

5./ Kérjük, hogy hozzák nyilvánosságra: 1998-tól hány játékost igazolt a klub, ez mennyibe került, illetve hány játékost értékesített a klub és abból hány forint jutott a Kft kasszájába!

6./ Kérjük, hogy a Kft-vel kapcsolatos döntéseiket ne politikai megfontolásból, hanem az ésszerűség és a felelős gazdálkodás szempontjai alapján hozzák meg!

7./ Kérjük, hogy az utánpótlás nevelésben résztvevő edzők és munkatársak jogos járandóságait azonnal fizessék ki!

8./ Kérjük, hogy a Kft alkalmazottainak elmaradt járandóságait azonnal fizessék ki!

9./ Kérjük, hogy azonnal tájékoztassák a játékosokat és a közvéleményt a Kft lehetséges működtetésével kapcsolatos elképzelésekről!

10./ Kérjük, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy ez a csodálatos múlttal rendelkező – és négy évvel ezelőtt még Magyar Kupa döntőt játszó – klub tovább élhessen és felelős tulajdonosok, valamint szintén felelős és hozzáértő vezetők közreműködésével ismét régi fényében ragyoghasson.

Székesfehérvár, 2005. január 24.


A VIDEOTON szurkolói
2005.01.25. 06:43
 
Vissza    Nyomtatás