Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 3-1 (1-1)

Sóstói Stadion, 2801 néző, v.: Erdős

gólszerző: Serafimov (28.), Kordo (59.), Flores (95), illetve Camaj (11.)
sárga lap: Schön (36.), Flores (41.), illetve Camaj (19.), Melnyik (36.), Mesanovic (42.), Lippai (59.), Balogh N. (92.)

Fehérvár: Tóth B. – Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön – Katona M. (Larsen, 82.), Flores, Kalmár (Bambock, 89.) – Karamoko (Szabó L., 25.), Kodro

Kisvárda: Petkovic – Lippai, Jovicic, Kovacic (Makowski, 69.) – Cipetic (Nikolov, 77.), Melnyik, Ötvös (Széles, a szünetben), Vida K. (Balogh N., 62.), Navrátil – Mesanovic (Ilievszki, a szünetben), Camaj

1. félidő

Egy Kodro-lesgól vezette fel a találkozót, majd a vendégek szereztek vezetést egy gyors góllal, a 11. percben Cipetic labdáját vette át Camaj háttal a kapunak, majd fordulásból, 8 méterről nagy gólt vágott. (0-1)
A Vidi próbált nyomni, de jó ideig elég erőtlen akciókat vezetett, a várdaiak pedig fegyelmezetten védekeztek. Ráadásul a hazaiak dolgát egy kényszerű csere is nehezítette, Karamokót kellett levinni combsérülés miatt a 25. percben, Szabó Levente váltotta.
Az első félóra végén azonban csak összejött a hazai egyenlítés: Kalmár fejjel adott gólpasszt a kapuba bólintó Serafimovnak egy nagy Gergényi-bedobást követően. (1-1)
A 32. percben, Flores beadásába Jovicic vetődött bele, a játékvezető először 11-est ítélt kezezésért, de a VAR-vizsgálat után visszavonta Erdős a büntetőt, ugyanis a labda a kisvárdai játékos hátára pattant és nem a kezére.
A játékrész hajrája egy Schön-Melnik kakaskodást, egy elpuskázott Katona-lehetőséget és egy, a kaput alig elkerülő Kodro-lövést is hozott, de végül maradt az 1-1 a szünetre.

2. félidő

A szünetben Mátyus János két cserét hajtott végre, Széles és Ilievszki kapott bizonyítási lehetőséget.
A második félidő elején Katona tört be a tizenhatoson belülre, aztán a léc alá tartó bombáját Petkovic tolta szögletre. Az 56. percben már a kapuba talált, de hiába. Ekkor Kalmár kísérletét védte Petkovic, a kipattanóra viszont Katona ért oda a leggyorsabban és közelről a kapuba lőtt, ám a VAR-vizsgálat után elvették a Viditől a találatot egy sokkal-sokkal korábbi vélt leshelyzet miatt.
Három perccel később viszont már a videóbíró sem állhatott a hazaiak útjába, Kodro szépen lőtt 15 méterről a jobb alsóba, fordított tehát a Vidi. (2-1)
A félidő közepén Kalmár járt közel az újabb gólhoz, de szabadrúgását Petkovic bravúrral a bal kapufára tolta - szép lövés és nagy védés volt. Néhányperc múlva a hazatért magyar válogatott középpályás Schön lekészítése után rontotta el a helyzetét 13 méterről.
A 78. percben viszont a Kisvárda került közel ahhoz, hogy egyenlítsen, de Melnik passza után a csereként beállt Balogh Norbert 5 méterről, ordító ziccerben nem tudta eltalálni a kaput.
Ezt a hatalmas lehetőséget leszámítva viszont nem igazán forgott már veszélyben Tóth Balázs kapuja, az ötperces ráadás végén pedig még növelni is tudta előnyét a Fehérvár, miután Szabó Levente passzát Flores 18 méterről a kapuba bombázta. (3-1)

A Vidi így nagyon fontos három pontot szerzett az alsóházi rangadón, és egyelőre négy pontra ellépett a kiesőzónától. A Kisvárda zsinórban ötödször kapott ki és sereghajtó az NB I-ben.

Bartosz Grzelak: "Jól kezdtük a meccset, az ő góljukig szerintem jól játszottunk. Kicsit meglepetésként ért a Kisvárda találata, ekkor túlzottan nyitottak voltunk hátul. Három támadójuk volt a mérkőzés elején a három középhátvéddel, nem vettük fel mindig jól őket, kicsit módosítanunk kellett de a mérkőzés hátralévő részében jól alkalmazkodtunk ehhez. Minden tiszteletünk a Kisvárdáé, de talán kijelenthetjük, hogy a második félidőt viszont domináltuk. Hamarabb is lezárhattuk volna a mérkőzést. A csapat mentális erejét mutatja, hogy több mérkőzésen is sikerült fordítanunk, vagy az utolsó percekben pontot mentenünk. Ilyen volt az FTC ellen, ahol végül nem szereztünk pontot, de meccsen belül egyszer vissza tudtunk jönni, vagy a Puskás Akadémia és a ZTE elleni találkozó, ahol az utolsó pillanatokban szereztünk pontot érő gólt. Minden nap keményen dolgozunk a csapat teljesítményén és mentalitásán is, elégedett és boldog vagyok amiatt, hogy megvan ennek az eredménye, örülök a mai győzelemnek. A mai három pont önbizalom terén is sokat adhat a játékosoknak, de nem szabad elszállnia senkinek. Tudjuk, hogy továbbra is a tabella második felében vagyunk, továbbra is alázatosan kell készülnünk a bajnokság folytatására."
Gergényi Bence jó játékára külön rákérdeztek vezetőedzőnknél a sajtótájékoztatón:
“Bence nagyon jól beilleszkedett a csaptatba. Jó játékos és pozitív személyiség, aki ma remekül játszott. Számára egy új poszton kellett ma bizonyítania, de stabilan megoldotta ezt a pozíciót is, nem hibázott sokat. Egyetértek a felvetéssel, Bence nagyon jó teljesítményt nyújtott ma, de rajta kívül többen is jól játszottak a Kisvárda ellen.”

Mátyus János: "Nagyszerűen kezdtük, kontrából remek gólt szereztünk, pont ahogy terveztük. Volt még egy nagy lehetőségünk, az sajnos kimaradt. Az első félidő végén, és a második félidő egy részében fölénk kerekedett a Vidi, ezt is el kell ismerni. Próbáltunk pedig rátenni egy lapáttal a támadójátékra, volt is lehetőségünk, a végén mindent egy lapra feltéve mentünk előre az egyenlítésért, de végül megszerezte a harmadik gólt a Fehérvár, megérdemelten nyertek. Rengeteg gondunk van, a játékosok egészségügyi állapota nem tökéletes, sok betegünk van, ezt el kell mondanom. Nyolcadik meccsünket játszottuk le idegenben, ez is rányomja a bélyegét a teljesítményre. Az eredményekre ez nem lehet kifogás, de az igazsághoz ez is mind hozzátartozik.  Bízunk, benne a Puskás Akadémia elleni jövő heti meccs után már otthon tudunk játszani."

2023.10.01. 19:07