A két új igazolásunk szállította a három pontot

OTP Bank Liga, 19. forduló:
Kisvárda Master Good-Fehérvár FC 1-2 (0-0)

Kisvárda, Várkerti Stadion, 1850 néző, v.: Bognár

Kisvárda: Petkovic – Cipetic, Jovicic, Széles, Körmendi (Alic, 85.) – Melnyik, Nikolov – Navratil (Spasic, 70.), Ötvös (Makowski, 70.), Camaj (Filipovic, 70.) – Mesanovic (Ilievski, 84.)

Fehérvár: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Christensen, Sigér (Csongvai, 79.), Katona (Larsen, 79.), Schön – Kastrati (Stefanelli, 56.), Gradisar (Tóth T., 64.)

gólszerzők: Larsen (86., öngól), illetve Gradisar (56.), Stefanelli (82.)

sárga lap: Nikolov (50.), illetve Tóth T. (84.)

1. félidő
A Fehérvár kezdett jobban, a 10. percben majdnem megszerezte a vezetést. Bese adott középre, Gradisar fejesét Petkovic bravúrral kiütötte, Katona duplázása pedig elakadt a védőkben. A 18. percben ismét Gradisar bólintott, de Cipetic kifejelte a labdát a kapu torkából. A 37. percben Jovicic fejesére Cipetic robbant be, de nem találta el a labdát a kapufánál. A 42. percben Navratil ugyan betalált, de előtte Mesanovic lesen volt, ezért a VAR vizsgálata után a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

2. félidő
 A második félidő elején megszerezte a vezetést a Vidi: az 56. percben Bese futott be egy hosszúnak tűnő labdát, középre adott, Gradisar pedig 5 méterről senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba. 0-1

Nem sokkal később a csereként beállt Stefanelli lépett ki ziccerben, de hosszan tolta meg a labdát, így a kapujából jól kimozduló Petkovic el tudta ütni azt.

A 83. percben eldőlt a meccs: Bese adott pontosan középre, Stefanelli pedig 15 méterről a jobb sarokba lőtt.  0-2

Négy perccel a vége előtt még szépítettek a hazaiak: egy beívelt szabadrúgás után Larsen a saját kapujába csúsztatott. Öngól.  1-2

A lefújás előtt Tóth Tamás Vid is betalálhatott volna, de Petkovic védett.

Győzelmével a Fehérvár megerősítette harmadik helyét, míg a Kisvárda maradt az utolsó.

Feczkó Tamás (Kisvárda): - Sajnos az eredmény és a játék is csalódást keltő, össze sem tudjuk hasonlítani a három nappal ezelőtti teljesítményünkkel. Nagyon bosszantó, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk, mert semmi előjele nem volt. Az első gól alapvetően meghatározta a meccs kimenetelét, a saját bedobásunkból kaptunk gólt, ez teljes mértékben megengedhetetlen. Sok dolgot helyre kell raknunk a szombati mérkőzésig, hogy a Puskás Akadémia ellen már azt az arcát mutassa a csapat, amit eddig mutatott. (fehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Nem könnyű Kisvárdán játszani, a téli szünetben energiát gyűjtöttek és elszántan lépett pályára ellenfelünk. Tiszteltük őket, de tudtuk, hogy a második félidőkben rendre erősek vagyunk. Az első játékrész utolsó tíz percében nem teljesítettünk jól, sok párharcot és labdát veszítettünk el, a második félidőben viszont már jobban bántunk a labdával. Nagyon örülök Gradisar és Stefanelli első góljának, a végén a kapott gól miatt volt a nyomás rajtunk, de összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével. (fehervarfc.hu)

2024.02.07. 20:44