15. forduló Videoton - Puskás 3-1
Az újabb győzelemmel felléptünk a dobogóra

A Vidi remek első félidei játékával alapozta meg a Puskás Akadémia elleni győzelmét. Kodro duplázott, Christensen gólig és gólpasszig jutott, Tóth Balázs 11-est védett.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Fehérvár FC — Puskás Akadémia  3-1 (2-0)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 2172 néző v.: Bognár

Videoton: Tóth B. – Csongvai, Gergényi, Serafimov – Bese, Christensen (Pinto, 84.), Flores, Katona (Karamoko, 67.), Schön (Spandler, 92.) – Kodro, Szabó L. (Kastrati, 84.)

Felcsút: Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon – Corbu (Gruber, 77.), Favorov, Plsek (Levi, 45.), Nagy Zs. – Colley, Soisalo (Slagveer, 45.)

Két jó formában lévő csapat találkozott szombat délután a Fehérvár-Puskás Akadémia bajnokin. A hazaiak legutóbbi négy NB I-es mérkőzésükből hármat is megnyertek, egyszer ikszeltek, míg a vendégek elmúlt hét bajnokijukon maradtak veretlenek, ebből háromszor győztek, négyszer döntetlent játszottak.

1. félidő
Már a 4. percben nagy helyzetbe került a Vidi: Schön 10 méteres, balról a hosszú felső irányába meglőtt labdáját Markek tolta ki nagy bravúrral. Ez még kimaradt, de a 6. percben kialakított lehetőség már nem: egy bedobás után Kodrótól indult az akció, majd Christensen cselezgetett a 16-os baloldalán, tökéletesen centerezett vissza Kodrónak, neki pedig már csak közelről a kapuba kellett passzolnia. (1-0)

Pár perccel később a fehérvári csatár ismét jó helyzetbe került, de 16 méteres lövése középre tartott, az éppen ott álló Markeknek így nem volt nehéz dolga, hogy hárítson.
Aztán a Puskás Akadémia is egyre aktívabb lett. A 18. percben Nagy Zsolt kanyarította remekül a hosszúra a labdát, onnan Plsek egyből Tóth kezébe emelt. Majd szinte rögtön ezután Nagy vett át jól egy labdát a 16-oson belül, a felszabadítani akaró Katona pedig eközben az ellenfélbe rúgott - tizenegyes!
A büntetőt Plsek korábbi csapattársának, Tóthnak lőhette, az ismerősök párharca pedig általában a kapusoknak szokott kedvezni, és ez ezúttal is így volt, a Vidi hálóőre simán kitolta a nagyon gyengén a jobb alsó felé gurított 11-est.

Újabb gólt pedig ismét a Fehérvár lőtt. A 35. percben egy kontra végén Christensen addig-addig vitte a labdát, amíg 14 méterről, ballal, a hosszú alsóba nem lőtt. (2-0)
A második gól után a szünetig hátralévő időben is a hazaiak alakították ki a legnagyobb helyzetet: Csongvai középre lőtt szabadrúgását Kodro csúsztatta meg veszélyesen, Markek bravúrral tolta szögletre a labdát.

2. félidő
A szünetben Hornyák Zsolt két cserével próbálta élesebbé tenni csapatát: Slagveer és Levi érkezett Soisalo, valamint Plsek helyére.

A Puskás már kilenc perc alatt eljutott egy akkora helyzetig, amekkoráig az egész első félidőben nem: Brandon balról, már szinte az alapvonalról ívelt középre, Colley fejéről Nagy Zsolt felé ment a labda, amelyet a válogatott játékos hét méterről lerúgott a földre, a labda azonban így nem a kapuba jutott, hanem a felső léc tetejéről pattant fölé.

Az 58. percben már összejött a szépítés: Levi középre, a tömegbe belőtt szabadrúgása után a labda Stronatiról Colley elé pattant, aki gyorsan reagált és közelről a léc alá lőtt. (2-1)

Majd jöhetett volna az egyenlítés is, de Brandon beadását Favorov közelről fölé fejelte.
A 71. percben visszaállhatott volna a kétgólos különbség: Karamoko passzolt önzetlenül a mellette nagy helyzetben futó Szabóhoz, ő 12 méterről megpróbálta kilőni a hosszút, de Markek nagyot vetődve leért és szépen hárított.
Aztán Csongvai szabadrúgása után Flores elé pattant a labda, az ő kapáslövését védte Markek, a kipattanót pedig Kodro a jobb oldali kapufára lőtte.
Ekkor nagy volt a fehérvári nyomás, ami végül gólt is hozott. Stronati borította fel Karamokót, amiért a játékvezető 11-est ítélt, ezt Kodro helyezte magabiztosan középre. (3-1)

A hajrában Karamoko szép cselek után leadott közeli lövését Markek, a másik oldalon Levi szabadrúgását Tóth védte, de az állás már nem változott.

A két jó formában lévő csapat közül tehát a Vidi sorozata folytatódhat, a fehérváriak újabb győzelmükkel már a dobogóra is felléphettek, éppen a Puskás Akadémia kárára.

Bartosz Grzelak (Videoton): - Korán betaláltunk, ez nagyon fontos volt számunkra. Kicsit túl mélyre visszahúzodtunk utána, rövid ideig tartottak a labdabirtoklásaink, ez nem volt tervezett. Balázs büntetőt védett, ez mondhatni hárompontos hárítás volt, és sikerült megszereznünk a második gólt is. A második félidőt úgy kezdtük, mintha 0-0 lenne az állás, de ebben a játékrészben Colley állandó veszély volt, gólt is szerzett és a Puskás játékosai is megmutatták egyéni képességeiket. Viszont beleálltunk a meccsbe és sikerült a harmadik góllal lezárni a meccset. Nem csak a kezdőkkel, hanem a cserékkel is nagyon elégedett vagyok, mindenki remek mentalitással hozta le a mai mérkőzést.

Karamoko beállításáról és Christensen remek játékáról külön is kérdezték a vezetőedzőt a sajtótájékoztatón.

- Úgy éreztem, hogy kell egy más típusú támadó a Puskás középső védői ellen, mert Kenan Kodro és Szabó Levi hasonló stílusú játékosok. Karamokónak nagy erőssége a kontrajáték, valamint ekkor változtattunk egy kicsit azon is, hogy Jonathan Levit ne csak egy, hanem két ember vegye fel, ma mondhatni szerencsés edző vagyok, mert ezek a döntések bejöttek. Christensennek volt már pár jó meccse, amikor hasznos játékosunk volt. Egy nyugodt játékosról volt szó, aki jól indítja el például az ellentámadásokat és jó helyzetbe hozza a többieket, de ma remek gólpasszt adott és szép gólt is rúgott. Egy még mindig fiatal játékosról van szó, akin látni lehet a folyamatos fejlődést - folytatta a Vidi-tréner, aki arról is beszélt, hogy a piros-kékek immáron az NB I dobogóján szerepelnek.

- Mindig hittem a csapat képességében. Úgy állunk neki minden hétnek, hogy nyerjünk meccseket, most sikeresen szereplünk, de szerénynek kell lennünk és a földön kell maradnunk. Ma Tóth Balázs védése nagyon fontos volt, az Újpest ellen is volt az ellenfélnek nagy helyzete, ami épphogy elkerülte a kaput, szóval most ezek a momentumok is velünk vannak. Sajnálom, hogy csak unalmas válasszal tudok szolgálni, de tényleg minden héten az előttünk álló meccsre készülünk. De, természetesen ma lehet ünnepelni és örülni a három pontnak.

Hornyák Zsolt (Puskás): - Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Mi nagyon rosszul kezdtük, az első labdáink egyáltalán nem sikerültek, hiányzott a magabiztosság, könnyen előnybe került az ellenfél. Ezt követően volt egy büntetőnk, amelyet Plsek kihagyott, volt egy kapáslövésünk, amelybe nem sikerült megfelelő erőt tenni, majd az előbb említett játékos belehibázott még egyet és máris 2-0 volt oda. Egyáltalán nem úgy sikerült az első félidő, ahogyan terveztük, a hosszú labdáinkat lekontrázta a Vidi. A szünetben beleváltottunk kettőt, középre Plsek helyett Levi jött, a szélen pedig Sosialo helyett Slagveer. Érezhetően jobbak voltunk ezt követően, nagyon aktívak voltunk, nagyon sok beadás érkezett, kapufát is lőttünk, 2-1-nél pedig azt éreztem, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe. Majd egy alap labdakihozatalba is belehibáztunk és befújtak egy jogos 11-est. Ott el is dőlt a mérkőzés.

2023.12.04. 23:36